مجله بانوان

/

سلامت

/

پیشگیری از دیابت با خوردن غذاهای ضدالتهاب

[ آرتروز, دیابت, ویتامین k, فیبر, چای سبز, زیتون, قلب, ]

خرید اینترنتی کفی افزایش قد

پیشگیری از دیابت با خوردن غذاهای ضدالتهاب

التهاب مزمن در بدن، سلامت شما را به مخاطره می اندازد. التهاب سبب می شود تا سلولهای بدن آسیب ببینند و خطر ابتلا به بیماریهای مزمن مثل دیابت، بیماری قلب و عروق را نیز افزایش می دهد.

از عواملی که افزایش التهاب مزمن در بدن را تحریک می کند می توان به چاقی، افزایش وزن، استرس، و عوامل ژنتیکی اشاره کرد. در بدن افراد دیابتی، مبتلا به بیماری آرتروز استخوانی، مشکلات دستگاه گوارش معمولا سطح مواد التهاب زای بیشتری دیده می شود.

اما راهکارهایی نیز برای کاهش التهاب مزمن و بهبود این شرایط وجود دارد که از بین آنها می توان به تغذیه سالم اشاره کرد. تغییرات ساده در برنامه غذایی و افزودن مواد ضدّالتهاب به رژیم غذایی می تواند کمک مهمی به کنترل این شرایط داشته باشد.ماهی چرب

سالمون

انواع ماهی چرب مثل سالمون و ماهی تن سرشار از مواد مغذی و اسیدهای چرب مفید هستند؛ به ویژه امگا 3 که از قویترین مواد ضدّ التهاب غذایی به حساب می روند. به همین علت افزایش مصرف ماهی چرب مثل ماهی تن و سالمون با کاهش خطر بیماریهای مزمن و همینطور التهاب در بدن در ارتباط است.سبزیجات برگ سبز تیره

سبزی

در هنگام خرید سبزیجات توجه بیشتری به انتخاب سبزیجات برگ سبز تیره داشته باشید. این مواد غذایی حاوی میزان فراوان مواد معدنی و ویتامین های ضروری بدن هستند به ویژه ویتامین k که اثر شناخته شده و ضدّ التهابی مهمی دارد.تمشک و توت

توت

مواد غذایی این خانواده مثل توت فرنگی ، بلوبری یک منبع غذایی حاوی میزان بسیار بالا فیبر و آنتی اکسیدان هستند. علاوه بر آن نتایج مطالعات نشان می دهد که مصرف آنها می تواند به کنترل قندخون در بیماری مزمن و در افراد مبتلا به دیابت کمک بسیار زیادی داشته باشد.

بذر کتان

از بذر کتان برای وعده صبحانه، روی نان ، غلات صبحانه، در ترکیب با ماست و یا سالاد استفاده کنید. بذر کتان دارای اثر بسیار مثبتی در کاهش میزان پروتئین التهابی در خون است و همینطور خطر بیماریهای مزمن و قلبی را کم می کند.

زیتون

روغن زیتون به عنوان چربی جایگزین برای آشپزی از سمت متخصصین تغذیه توصیه بسیار زیاد شده است. این ماده غذایی که در اصل همان روغن استخراج شده از زیتون است دارای خواص مشابه زیتون بوده و به عنوان یک ماده ضدّ التهاب قوی شناخته می شود. روغن زیتون در رژیم غذایی مردم حوزه مدیترانه بسیار رواج دارد و دیده شده که خطر ابتلا به بیماری قلبی عروقی و دیابت را کاهش می دهد.

بدن به صورت طبیعی رادیکال های آزاد تولید می کند که تجمع آنها منجر به آسیب رسانی به بافت و سلولهای بدنی می شود. رادیکال های آزاد در شرایط استرس و در افرادی که رژیم غذایی نا متعادل دارند بیشتر تولید می شود و به همین منظور مصرف روزانه مواد ضدآنتی اکسیدان بسیار مهم است. چای سبز از محبوبترین و قویترین آنتی اکسیدانها است که نوشیدن آن به محافظت از سلول ها در مقابل التهاب و رادیکال آزاد کمک زیادی می کند.
پیشگیری از دیابت با خوردن غذاهای ضدالتهاب