مجله بانوان

/

مد

/

آشنایی با پارچه های لباس عروس

[ لباس عروس, عروس, کفش عروس, لباس نامزدی, تاج و تور عروس, ]

خرید اینترنتی کفی افزایش قد

آشنایی با پارچه های لباس عروس

مدل های لباس عروس بسیار متنوع هستند اما پارچه های به کار رفته در دوخت لباس عروس تنوع چندانی ندارند و در واقع این سلیقه طراحان است که از همان پارچه های دنیایی از مدل لباس عروس را خلق می کنند. در این مطلب می توانید با پارچه های لباس عروس آشنا شوید.

1:شیفون

پارچه مناسب لباس عروس

یکی از مناسب ترین و رایج ترین اقسام پارچه برای لباس عروس هایی که دامن بلند یا چند لایه دارند، پارچه شیفون است که حالت مات، سبک و حریر مانند دارد و مناسب برای انجام کار دست یا دانتل دوزی روی پارچه است.

2:ابریشم

پارچه مناسب لباس عروس

این پارچه سابقه طولانی در دوخت لباس عروس دارد و یکی از مرغوب ترین و البته گران ترین اقسام پارچه است. پارچه ابریشم در عین مرغوبیت بسیار حساس و آسیب پذیر است پس باید هنگام دوخت یا در طول مراسم و عکاسی تمام حواس خود را جمع کنید تا پارچه شما آسیب نبیند. پارچه ابریشم به دلیل جلوه و زیبایی که دارد، بیشتر برای دوخت لباس عروس های ساده پیشنهاد می شود.

3:ساتن

پارچه مناسب لباس عروس

پارچه ساتن کمی براق است و مناسب دامن. امروزه ساتن های مات هم در بازار یافت می شود اما خاصیت اصلی ساتن براق بودن آن است؛ پس اگر می خواهید دامن لباستان مات نباشد، سراغ پارچه ساتن بروید.

4:ارگاندی

پارچه مناسب لباس عروس

ارگاندی یکی از انواع سبک و انعطاف پذیر پارچه برای لباس عروس است. این نوع پارچه حریر مات و ساده است و برای دامن لباس هایی که بالا تنه پرکاری دارند، پیشنهاد می شود.

5:ارگانزا

پارچه مناسب لباس عروس

پارچه ارگانزا همانند حریر ارگاندی است اما برق بیشتری دارد. شباهت این دو پارچه به حدی است که گاهی تفاوتی برای آن ها قائل نمی شوند.

6:تافته

پارچه مناسب لباس عروس

تافته انواع و اقسام مختلفی دارد. اصلی ترین ویژگی تافته خشک و مات بودن آن است. این پارچه برای دامن های پفی مناسب است.

7:تور

پارچه مناسب لباس عروس

تور یکی از پرسابقه ترین و پرکاربردترین پارچه های به کار رفته در لباس عروس است. اگر می خواهید لباسی بپوشید که هیچ وقت از مد نیفتد، بهتر است تور را انتخاب کنید. البته پارچه توری، برای دوخت تور عروس هم به کار می رود و می تواند با لباس ست شود.

8:تور خال دار/نقشدار

پارچه مناسب لباس عروس

پارچه مناسب لباس عروس

در کنار تور ساده، تور طرحدار و خالدار هم وجود دارد که برای لباس هایی با بالا تنه ساده مناسب است. تورهای طرحدار تا حدودی شبیه پارچه دانتل هستند با این تفاوت که نقش و نگار در بافت تور است و بر خلاف دانتل برجسته نیست؛ به همین دلیل اختلاف قیمت زیادی بین تور و دانتل وجود دارد.

9:دانتل

پارچه مناسب لباس عروس

قسمت گیپوری، پرکار و سنگ دوزی لباس عروس معمولا از دانتل است؛ در واقع پارچه ای لوکس و تجملی است که یا به صورت کامل برای بالا تنه به کار می رود یا به صورت تکه دوزی روی قسمت های مورد نظر دوخته می شود.


آشنایی با پارچه های لباس عروس