خرید اینترنتی کفی افزایش قد

5 ماده مغذی مهم برای بارداری

برای خانم هایی که قصد حاملگی دارند دریافت مکمل های غذایی مثل آهن و روی کمک زیادی می کند و به همین دلیل احتمال می رود که رژیم غذایی حاوی مواد مغذیی کافی نیز می تواند بسیار موثر واقع شود.

متخصصین عقیده دارند که خانم هایی که قصد بارداری دارند می توانند با دریافت یک رژیم متعادل غذایی که مواد مغذی کافی را به بدن برساند شانس بارداری را افزایش دهند. در این مطلب به مواردی از مواد مغذی اشاره شده است که به صورت طبیعی اکثر افراد از اهمیت آنها برای بارداری بی اطلاع هستند. از سوی دیگر تحقیقات نشان می دهد که دریافت این مواد مغذیی معمولا کمتر از حد نرمال است.

مطالعات علمی اخیر در آمریکا نشان داده است که کمبود روی در زنان می تواند منجر به ایجاد مشکلات در تخمک گذاری در خانمها شود. نقش اصلی روی در فعالیت هسته سلول و ژنتیک تخمک است. متخصصین بر این باور هستند که روی به تنهایی نمی تواند سلامت بارداری و باروری در زنان را تضمین کند و به همین منظور به نظر می رسد که اگر رژیم غذایی کلی در فرد تعادل و سلامت کافی نداشته باشد مصرف مجزای مکمل روی نمی تواند کمک زیادی کند.

در افرادی که رژیم غذایی مناسب دارند کمبود روی معمولا رخ نمی دهد. میزان مورد نیاز روی برای هر فرد در حدود 8 میلیگرم در روز و برای زنان حامله و شیرده 12 میلی گرم است. مصرف مکمل روی با دوز بالا توصیه نمی شود چرا که می تواند در جذب مس در بدن اختلال ایجاد کند.

کولین یکی از ویتامینهایی است که 90 درصد از بالغین دریافت ناکافی آن را دارند. کولین در بدن در تمام مراحل رشد و همینطور برای سلامت مغزی بسیار مهم است. متخصصین تغذیه توصیه می کنند که برای دریافت کولین کافی از مواد غذایی باید مصرف سبزیجات ، تخم مرغ و گوشت کافی باشد.

اسید چرب امگا 3 در رشد مغزی جنین بسیار مهم است و همینطور در رشد شبکه عصبی بینایی. در تحقیقات اخیر نیز مشخص شده است که مصرف کافی امگا 3 در زمان بارداری می تواند خطر به دنیا آمدن نوزاد نارس را در حدود 60 درصد کاهش دهد.

پروبیوتیک ها ترکیبات غذایی بسیار مفید هستند که در مواد غذایی به صورت طبیعی و همینطور در مکملهای غذایی وجود دارند. اگرچه که توصیه تغذیه برای میزان دریافت پروبیوتیک وجود ندارد اما افزایش مصرف این ترکیبات به سلامت دستگاه گوارش و سیستم ایمنی بدن مادر کمک می کند.آهن

نقش اصلی و حیاتی آهن در بدن در انتقال اکسیژن به سلولهای مختلف بدن است. علاوه بر آن آهن روی سطح انرژی فرد نیز موثر است. به زنان توصیه می شود که سطح آهن خون خود را همیشه کنترل کنند و اگر دچار کمبود هستند حتما باید آن را جبران کنند. زنان بالغ به حدود 18 میلی گرم آهن و زنان حامله به 27 میلی گرم آهان در روز احتیاج دارند.چه بخورید اگر قصد حاملگی دارید

در کل داشتن رژیم غذایی کلی سرشار از مواد مغذی ضروری برای افزایش شانس باروری نکته کلیدی و بسیار مهم است. موارد اشاره شده شده در این مطلب اگرچه که مهمترین مواد مغذی برای باروری هستند ولی به تنهایی کافی نسیتند. ریز مغذیها در حفظ سلامت مادر مهم هستند همینطور نقش مواد مغذی مثل پروتئین و کربوهیدرات و همینطور چربی به عنوان حاملین انرژی در رژیم غذایی نباید فراموش شود.
5 ماده مغذی مهم برای بارداری