مجله بانوان

/

خانواده

/

روش هایی جالب برای اینکه کمتر لباس بشویید

[ لباس ورزشی, نظافت, خلاقیت, شستن لباس, ]

خرید اینترنتی کفی افزایش قد

روش هایی جالب برای اینکه کمتر لباس بشویید

مطمئناً همه لباس های شما به یک اندازه کثیف نمی شوند. مثلاً لباس ورزشی که شما در کلاس عرق ریز ایروبیک پوشده اید، با یک پلیور که در یک روز سرد برای چند ساعت به تن کرده اید، به یک میزان شستشو نیاز ندارند. خیلی از مردم مبلی در اتاق دارند که لباس های پوشیده شده خود را که هنوز موقع شستن آنها فرا نرسیده است، روی آن می اندازند. این روش برای جدا کردن لباس های کثیف و تمیز خوب است اما ظاهر نامنظمی به اتاق شما می دهد و لباس ها را چروک می کند. بنابراین بهتر است از روش هایی که ما در این مطلب به آنها اشاره کرده ایم، برای جدا کردن لباس هایتان استفاده کنید. در این صورت می توانید لباس هایی که هنوز امکان پوشیدن دارند را هم داخل کمد مرتب قرار دهید.

روش دکمه ای

دکمه بالایی لباس های تمیز و دکمه وسط لباس هایی که تا به حال پوشیده اید را ببندید تا از هم تشخیص داده شوند.

شستن لباس ها

روش نشانه گذاری

درپوش های پلاستیکی که برای بستن کیسه نان استفاده می شوند را داخل یک کاسه، درون کمد نگه دارید و آنها را به چوب رختی یا حلقه کمربند لباس های پوشیده شده وصل کنید.

شستن لباس ها

این کار را می توانید با سوزن قفلی هم انجام دهید.

شستن لباس ها

روش جدا کردن

میله رخت آویز خود را به وسیله ساک های آویز لباس یا کفش به دو قسمت تقسیم کنید. در یک طرف لباس های پوشیده شده و در یک طرف لباس های تمیز را قرار دهید.

شستن لباس ها

روش چوب رختی های رنگی

چند رنگ متفاوت چوب رختی داشته باشید، یکی برای لباس های تمیز و رنگ های دیگر برای لباس های پوشیده شده. مثلاً رنگ قرمز برای لباس هایی که باید در نوبت بعدی روشن شدن لباسشویی داخل آن ریخته شوند.

شستن لباس ها

روش برچسب گذاری

این روش شبیه به روشی است که خشکشویی ها از آن برای نام گذاری روی لباس ها استفاده می کنند. یک برچسب جدید بر روی رخت آویز لباس های تمیز بگذارید و بعد از هر بار پوشیدن، روی آن یک علامت بزنید.

شستن لباس ها

روش چوب رختی های برعکس

وقتی لباس ها تمیز هستند، چوب رختی آنها را رو به پشت کمد آویزان کنید. اما وقتی لباسی را می‎پوشید، چوب رختی را برعکس بگذارید. دفعه بعد که برای شستن لباس ها به سراغ کمد می روید، چوب رختی های برعکس را بردارید.

شستن لباس ها
روش هایی جالب برای اینکه کمتر لباس بشویید