مجله بانوان

/

آرایش و زیبایی

/

لوسیون و مرطوب کننده کدام یک برای پوست شما لازم است

[ مراقبت از پوست, زیبایی پوست, آبرسانی پوست, کرم مرطوب کننده, ]

خرید اینترنتی کفی افزایش قد

لوسیون و مرطوب کننده؛ کدام یک برای پوست شما لازم است؟

بسیاری بر این باورند که لوسیون و مرطوب کننده یکسان بوده و تفاوتی با یکدیگر ندارند! به طور کلی می توان گفت این دو محصول آرایشی و بهداشتی در برخی موارد یکسان هستند. این دو محصول به صورت کرم بوده، از خشکی یا حساسیت پوست پیشگیری کرده و آن را درمان می کنند. اما خوب است بدانید مرطوب کننده و لوسیون دو محصول کاملا متفاوت هستند و معمولا برای شرایط مختلف و مشکلات پوستی متفاوت مورد استفاده قرار می گیرند. پس لازم است تفاوت بین مرطوب کننده و لوسیون ها را بدانید، سپس به شکل صحیح و درست از این محصولات استفاده نمایید.

لوسیون چیست؟

لوسیون یک فرم از کرم هاست که بر روی پوست مورد استفاده قرار می گیرد تا برخی از عوامل و مشکلات پوستی را از بین برده و یا این که تاثیرات خوبی را بر روی پوست ایجاد نماید. لوسیون ها معمولا برای جلوگیری از آکنه و جوش، محافظت از پوست در برابر آفتاب و برای دریافت انواع ویتامین ها، مانند ویتامین e در برخی از داروهای موضعی مورد استفاده قرار می گیرند. بسیاری از لوسیون های موجود در بازار از نظر کاربرد و ویژگی دقیقا در مقابل مرطوب کننده ها قرار دارند. معمولا لوسیون ها بافتی نرم و مخملی برای پوست ایجاد می کنند، عطر کمتری دارند و برای درمان موقت بسیاری از مشکلات پوستی ساده مورد استفاده قرار می گیرند.

لوسیون بدن

مرطوب کننده چیست؟

مرطوب کننده ها کرم هایی هستند که به طور خاص برای انتقال ویتامین ها و روغن های ضروری به پوست صورت یا بدن فرد طراحی و تولید شده اند. این محصولات به طور دقیق ویتامین و روغن را به پوست منتقل می کنند. مرطوب کننده ها معمولا به صورت نسخه ای برای درمان خشکی شدید پوست مورد استفاده قرار می گیرد و محصولات و برندهای عمومی برای ایجاد رطوبت در پوست و مراقبت از آن در برابر خشکی مورد استفاده قرار می گیرند.

کرم مرطوب کننده

لوسیون و مرطوب چه تفاوت هایی دارند؟

اختلاف آشکار بین لوسیون و مرطوب کننده این است که لوسیون حاوی روغن هایی ست که به عنوان روان کننده مورد استفاده قرار گرفته تا از ایجاد اصطکاک روی پوست جلوگیری کنند در حالی که مرطوب کننده برای احیا رطوبت در زیر پوست مورد استفاده قرار می گیرد.

مرطوب کننده ها به شکل قابل توجهی سبک تر از لوسیون ها هستند و به سادگی جذب پوست می شوند، اما لوسیون ها مانع از ایجاد رطوبت در پوست می شوند! در انتخاب لوسیون یا مرطوب کننده باید در نظر بگیرید که چه تاثیراتی بر پوست شما دارند و متناسب با نیاز خود یکی از محصولات را انتخاب نمایید.
لوسیون و مرطوب کننده؛ کدام یک برای پوست شما لازم است؟