خرید اینترنتی کفی افزایش قد

چگونه ساعت رولکس اصل را از تقلبی تشخیص دهیم؟

رولکس یکی از معروف ترین و محبوب ترین برندهای لوکس ساعت است. حتی اگر چندان دنبال اسم و رسم یک برند نیستید؛ حتما نام رولکس به گوشتان خورده است. این برند مشهور سالانه حدود هفتصد هزار ساعت روانه بازار می کند و متاسفانه نمونه های تقلبی آن نیز بیش تر از بقیه برندها در بازار وجود دارد.
اما سوال این جا مطرح می شود آیا می توان ساعت رولکس اصل را از تقلبی تشخیص داد؟
در پاسخ باید به شما بگوئیم: بله. با وجود نسخه های تقلبی این ساعت در بازار راه های تشخیص آن بسیار ساده و البته دقیق است. در ادامه این مطلب می توانید راه های تشخیص آن را بخوانید.

به عقربه ساعت توجه کنید:

تشخیص ساعت های تقلبی رولکس بسیار آسان است؛ زیرا حرکت عقربه های ساعت در آن ها به نرمی و روانی حرکت عقربه ها در ساعت اصل نیست.
حرکت عقربه ثانیه شمار در ساعت رولکس اصل بسیار روان و بی نقص است؛ در حالی که در ساعت های قلابی رولکس عقربه به خوبی کار نمی کند.نکته مهم دیگراین است ساعت را در گوشتان بگذارید اگر صدای تیک تیک می شنوید، ساعت شما اصل نیست . در ساعت رولکس اصل صدای تیک تیک شنیده نمی شود.

ساعت رولکس

به وزن ساعت دقت کنید:

راه دیگر تشخیص ساعت رولکس توجه به وزن و سنگینی آن است. ساعت های رولکس تقلبی معمولا سبک هستند، در حالی که رولکس واقعی از فلزات درجه یک مثل طلا و پلاتین تهیه شده است که باعث می شود وزن ساعت به صورت مشهود بالاتر باشد.

کوک ساعت را فراموش نکنید!

به کوک ساعت که در کنار آن قرار دارد نگاه کنید. ساعت های تقلبی رولکس کوک های ساده و بی کیفیت برای تنظیم عقربه ساعت شمار و دقیقه شمار دارند. اما رولکس واقعی دارای کوکی ظریف و دست ساز است.

ساعت رولکس

شیشه ساعت

ساعت رولکس اصل روی قسمت تاریخ یک ذره بین ظریف دارد تا تاریخ را درشت تر نشان دهد. این ویژگی در ساعت های تقلبی قابل اجرا نیست؛ بنابراین بیش تر ساعت های تقلبی این ویژگی را ندارند.

ساعت رولکس
چگونه ساعت رولکس اصل را از تقلبی تشخیص دهیم؟