مجله بانوان

/

آرایش و زیبایی

/

چگونه لب های زیبا داشته باشید

[ زیبایی پوست, آرایش صورت, زیبایی صورت, محصولات آرایش لب, ]

خرید اینترنتی کفی افزایش قد

چگونه لب های زیبا داشته باشید؟

آرایش لب یکی از مهم ترین قسمت های آرایش بانوان است و برای داشتن لب هایی زیبا و بدون نقص باید به نکات مهمی توجه داشت. علاوه بر زیبایی، سلامت لب ها هم موضوع مهم و قابل توجه ای است. در این مطلب همه نکات مهم و ضروری برای زیبا شدن لب ها و محافظت از آنها را بیان می کنیم.

1- در انتخاب رنگ رژ لب دقت داشته باشید

این نکته را به خاطر داشته باشید: هر نکته مکانی دارد! پس در انتخاب رژ لب، نوع کاربرد آن را در نظر داشته باشید. مثلا رژ لبی که در یک مهمانی شب یا عروسی استفاده می کنید با رژ لبی که مصرف روزمره دارد باید تفاوت داشته باشد.
برای انتخاب رنگ رژ لب با استفاده از تسترهای موجود در فروشگاه های لوازم آرایشی، کمی از آن را روی پوست دست امتحان کنید. توجه داشته باشید امتحان رژ لب روی لب، امکان ابتلا به بیماری های لب مانند تبخال را افزایش می دهد.رنگ رژ لب باید با رنگ پوست شما، بخش های دیگر آرایش و کاربرد آن هماهنگ باشد.

رژ لب

2- از محصولات مراقبتی لب استفاده کنید

لب ها هم مانند دیگر اعضای صورت به مراقبت و محافظت احتیاج دارند. لب ها هم به اندازه پوست صورت در معرض اشعه UV است، و این عامل خطر ابتلا به سرطان لب، بیماری التهاب لب (actinic chiliastic) و همچنین خشکی لب را افزایش می دهد. رنگ لب ممکن است در اثر تابش نور خورشید تغییر کند و تیره شود. به منظور مراقبت از لب در برابر اشعهUV باید از محصولات ضد آفتاب لب استفاده کنید. استفاده از رژ لب ضد آفتاب و حاوی SPF هم به محافطت از لب ها کمک می کند.

ضدآفتاب لب

3- رژ لب تقلبی نخرید

رژ لب های ارزان قیمت و تقلبی حاوی مقدار زیادی سرب هستند و این عامل به سلامتی شما لطمه می زند. شما می توانید به جای خرید چند رژ لب ارزان، یک رژ لب معتبر و با کیفیت تهیه کنید. این کار علاوه بر صرفه جویی باعث می شود سلامتی خود را حفظ کنید.

رژ لب با کیفیت

4-رژ لب را از روی لب پاک کنید

توجه داشته باشید که هرگاه به منزل رسیدید و دستانتان را شستید، به وسیله دستمال پاک کننده ی آرایش یا محصولات شست وشوی صورت، رژ لب تان را نیز پاک کنید و سپس از مرطوب کننده استفاده کنید، این کار باعث حفظ طراوت و شادابی لب های شما می شود و از خشکی پوست لب جلوگیری می کند.

شستن رژ لب

5- وازلین و روغن بچه ممنوع!

استفاده از وازلین و روغن بچه یک عادت اشتباه و رایج است چرا که مواد صنعتی به کار رفته در وازلین باعث آسیب به بافت لب و تیرگی لب می شود. همچنین وازلین معمولی و روغن بچه spf ندارند و موجب کدر شدن لب می شوند. برای مرطوب کردن لب می توانید از محصولات مرطوب کننده مخصوص لب استفاده کنید.

مرطوب کننده لب


چگونه لب های زیبا داشته باشید؟