مجله بانوان

/

سلامت

/

افکار مخرب روابط عاشقانه را بشناسید

[ افکار منفی, زناشویی, سرزنش, مشاوره, ناامیدی, ]

خرید اینترنتی کفی افزایش قد

 افکار مخرب روابط عاشقانه را بشناسید

برخلاف عقاید بسیاری از مردم که ضعف در ارتباط را دلیل پایان رابطه ها می دانند، ولی در واقع طرز فکر ما درباره شریک زندگی و مشکلات مان است که باعث از بین رفتن اعتماد، صمیمیت و در نتیجه خراب شدن رابطه می شود. آگاهی از تاثیرات این افکار سمی در زندگی، خود عاملی برای دوام و پایداری هر رابطه ای است.

اغلب مراجعه کنندگان در جلسات مشاوره مهارت های ایجاد رابطه سالم را یاد می گیرند، این مهارت ها را مشاوران و با روش های خاصی آموزش می دهند که باعث می شود فرد قبل از حرف زدن طرف مقابل را به طور کامل درک کرده و قبل از جواب دادن، فکر کند. با وجود اینکه تقویت مهارت های شنیداری برای روابط سالم حیاتی هستند، ولی افکار سمی که به تدریج و ناخوداگاه در ذهن فرد نقش بسته، هم باید مورد توجه قرار بگیرد. اگر زوج ها فقط یاد بگیرند که چگونه همدیگر را بشنوند ولی نتوانند افکار منفی را کنترل کنند؛ بنابرین ریشه مشکل هنوز پابرجاست.

در این قسمت شش مورد از افکار مخرب آورده شده اند؛ اجازه ندهید این افکار مخرب و منفی باعث خراب شدن رابطه عاشقانه شما شود.

تفکر همه یا هیچ

همسر شما دائما کارهای اشتباهی انجام می دهد یا هرگز کار درست را انجام نمی هد. او باید کار درست را انجام دهد!

نتیجه گیری های غلط

بدون زمینه محکم در مورد مسائل و قبل از اینکه اتفاقی افتاده باشد، افکار منفی را در ذهن خود پرورده و به همسر خود نسبت می دهید.

باید ها

انتظار دارید نیاز های شما را برآورده کند، چون او باید نیاز های شما را بداند.

دانستن نیازها

برچسب زدن

به طور نامعقولانه به همسر خود برچسب زده و ویژگی ها و شایستگی های مثبت او را نابود می کنید؛ مثلا خیلی تنبلی!

سرزنش کردن

با دید منفی و با بی انصافی به خاطر مسائل روزانه یا هر مسئله دیگری سرزنش می کنید.

تصورات افراطی غلط

با تصورات بیش از اندازه، به نتایج منفی در مورد شریک خود می رسید که در واقعیت درست نیستند.

تصور غلط

ناامیدی

زوج ها بر انتظارات ایده آل گرایانه خود تمرکز می کنند و این هم ریشه در گذشته دارد. تنها نگرانی او شغلش است، مثل مردان دیگر یک ذره هم به نیاز های من اهمیت نمی دهد!

راه حل چیست ؟

جستجوی این افکار در درون ذهن مان برای غلبه کردن بر آنها و تمرکز کردن بر شایستگی ها و رفتار های مثبت همسرمان، راهکار مناسبی است. زوج های شاد و موفقی که در باتلاق این افکار سمی فرو نرفته اند، افکار سالم تر و مثبتی نسبت به هم دارند و در نتیجه زندگی بهتری دارند. این نوع طرز تفکر است که ما را در بهبود روابط، حل مشکلات و ایجاد رابطه عاشقانه قادر می سازد. در حقیقت راز رابطه شاد و سالم را تنها در یک جا می توان پیدا کرد و آن ذهن خود شماست.

برخورد نامناسب، بی توجهی، آزار و اذیت، بدنامی، بی بهره بودن از زندگی زناشویی یا له شدن زیر رفتار های نامناسب و در نتیجه رهاشدگی، چیز هایی نیستند که شما از زندگی مشترک می خواهید. اگر این موارد در زندگی شما اتفاق می افتد، نیاز است تا کاری اساسی انجام بدهید. ممکن است به مشاوره فردی نیاز باشد و اگر همسر شما در مورد مشاوره همکاری نکرد، باید با این حقیقت مواجه شوید که او احتملا هیچ وقت تغییر نخواهد کرد.. تلاش بر این است که رابطه ها حفظ شوند ولی در صورت لزوم و آسیب دیدگی روحی باید به فکر ترک رابطه بود.

خراب کردن رابطه
افکار مخرب روابط عاشقانه را بشناسید