مجله بانوان

/

سلامت

/

چهار ورزش با بالاترین کالری سوزی

[ کاهش وزن, ورزش, کالری سوزی, ]

خرید اینترنتی کفی افزایش قد

چهار ورزش با بالاترین کالری سوزی

فعالیت های ورزشی زیادی برای انتخاب شما وجود دارد اما مهم است که اطلاعات کافی برای انتخاب ورزش مناسب جهت سوزاندن حداکثر کالری و افزایش ضربان قلب داشته باشید تا به شما در رسیدن به هدف کمک کند. چهار ورزش زیر از کالری سوز ترین تمرینات هستند.

دوچرخه ثابت

دوچرخه ثابت

تمرین با دوچرخه ثابت محبوبیت زیادی به عنوان بهترین ورزش چربی سوز دارد، که بی علت هم نیست. بسته به فاکتورهایی مانند وزن و شدت تمرینات شما، یک جلسه یک ساعته از این ورزش کمک به سوزاندان 400 تا 600 کالری می کند. شما از تمام قوای عضلات پای خود استفاده می کنید، همینطور رکاب زدن با سرعت بالا با آوردن کمترین فشار به مفاصل شما موجب افزایش قدرت عضلات و توان قلبی می شود.

اما در حقیقت ماجرا، تمرینات دوچرخه ثابت تنها راه حل برای عضلانی تر شدن و تناسب اندام نیست. تمرینات دیگری هم هستند که می توانند راه بهتری برای سوزاندن کالری باشند. بهترین تمرینات آنهایی است که شما رو دچار چالش بیشتر کند و ضربان قلب شما را بالاتر ببرد. پس اگر در فکر به چالش انداختن بدن خود و آزمایش توانایی بدنی خودهستید، ورزش های زیر را برای بهترین پاداش را از عرق ریختن در تمرین به شما می دهند.

پارو زدن

پارو زدن در باشگاه

حدود کالری مصرفی در هر ساعت: 600 تا 800 کالری

کار با دستگاه پاروزدن (قایق) در باشگاه قاتل نهایی کالری با هر دم و بازدم است. این تمرین از برخی جهات روش بهتری برای تمرین دادن کل بدن در مقایسه با دوچرخه ثابت است. پارو زدن باعث درگیری فعال 9 عضله اصلی بدن می شود شامل ماهیچه های چهارسرران، همسترینگ، شکم، سه سر و دوسر بازو و .... به منظور بهره بری بیشتر در هر ست ورزشی 500 تا 1000 متر پارو بزنید و 2 دقیقه بین هر اینتروال استراحت کنید یا اینکه خود یک ساعت ست ورزشی را با فواصلیک دقیقه و سی ثانیه استراحت و یا دو دقیقه با یک دقیقه استراحت انجام دهید.

طناب زدن

طناب زدن

حدود کالری مصرفی در هر ساعت: 600 تا 800 کالری

شاید از زمان کودکی طناب زنی را فراموش کرده اید ولی این تمیرین هیچ شباهتی به بازی کودکی ندارد. طناب زدن علاوه بر سوزاندن کالری موجب بهبود تراکم استخوانی، انعطاف و توان تعادلی می شود، از همه مهمتر شما می توانید این تمرین را در هر مکانی انجام دهید. و اما بهترین قسمت! شما می دانید چطور انجامش دهید، نحوه حرکت به همان شکل دوران کودکی است فقط کمی شدت آن را افزایش دهید. سعی کنید که صد بار در هر دقیقه طناب بزنید تا به بیشترین پتانسیل چربی سوزی نزدیک شوید.

کیک بوکس

کیک باکس

یک ورزش مفرح است که به کالری اضافه بدن یکی دو ضربه اساسی وارد می کند. این ورزش قدرتی باعث تقویت و ثبات عضلات پا شده و همچنین خمیدگی شانه ها و کمر شما را اصلاح می کند که در دوچرخه سواری و رکاب ثابت اتفاق نمی افتد. و نباید فراموش کرد که ضربه زدن به کیسه بوکس استرس شما را را نیز از بین می برد. ما توصیه به انجام این ورزش در منزل نمی کنیم و بهتره که در کلاس های با مربی حرفه ای ثبت نام کنید.


چهار ورزش با بالاترین کالری سوزی